Oferta
Do dyspozycji gości oddajemy parterowy dom z zagospodarowanym poddaszem, dużą działką z miejscem na grilla i ognisko, sprzęt pływający oraz teren do uprawiania sportów rekreacyjnych. Dostęp do linii brzegowej jeziora.
PARTER:
w pełni wyposażona kuchnia przystosowana do przyrządzania codziennych posiłków
łazienka z kabiną prysznicową i WC
pokój z miejscami noclegowymi dla 2 osób
PODDASZE
przestronne pomieszczenie z miejscami noclegowymi dla 4 osób
kukawka z widokiem na jezioro
Łącznie: 6 miejsc noclegowych. Możliwe dostawki 2-3 osoby.
Dodatkowo goście mogą korzystać z łodzi wiosłowej.
W pobliżu siedliska znajdują się gospodarstwa w których można kupić świeże mleko i wyśmienity ser.
Cennik
Wynajęcie domku maj-czerwiec – cena 250 zł/doba za cały domek, lipiec-sierpień – cena 300 zł doba za domek w zależności od terminu i długości pobytu. Możliwość negocjacji. Poza sezonem wakacyjnym oferujemy atrakcyjne rabaty.
Okolica
Stańczyki
Dwa mosty z 1910 r. nad rzeką Błędzianka (popularnie nazywane “akweduktem Puszczy Rominckiej”) są fragmentem budowanej w latach 1917-18 magistrali kolejowej. Ich wysokość sięga 36.5 m – są to najwyższe mosty w Polsce; ich długość wynosi 180 m. Przypominają rzymskie akwedukty. Wysmukłe filary łączą klasyczne łuki przęseł. Przy budowie filarów zastosowano technikę wtapiania w cement kłód drewna. Przęsła natomiast są żelbetonowe, tak jak i ażurowe bariery. Po II wojnie światowej Rosjanie rozebrali tory i wywieźli do ZSSR. Na szczęście mosty oszczędzili.
Piękna Góra w Gołdapi
Jest to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów i to nie tylko zimą. Dzieje się tak z powodu jego walorów rekreacyjnych i estetycznych. Z wierzchołka wzniesienia roztacza się przepiękny widok na Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej oraz wzgórza i jeziora Mazur Garbatych. Góra Gołdapska posiada:
– 4 wyciągi orczykowe,
– kolej krzesełkową.
Puszcza Romincka
Lasy zajmują około 31% ziemi gołdapskiej. Zwartymi kompleksami leśnymi są: Puszcza Romincka, Lasy Skaliskie i północny fragment Puszczy Boreckiej. Legendarna Puszcza Romincka przecięta jest granicą Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. Utworzono tu pięć rezerwatów przyrody. Są to: Dziki Kąt, Czerwona Struga, Mechacz Wielki, Boczki, Żytkiejmska Struga. Można tu spotkać wiele unikalnych roślin i zwierząt, choćby jelenie, łosie, wilki, a nawet rysia, czarnego bociana, orła bielika. Niegdyś Puszcza Romincka była rewirem łowieckim cesarza Wilhelma II, który każdego ubitego przez siebie jelenia upamiętniał kamieniem opatrzonym okolicznościowym napisem. Znaczącym dla regionu wydarzeniem stało się powołanie 14 stycznia 1998 r. Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej, którego zasadnicza część zajmuje powierzchnię 14.620 hektarów.
Jezioro Hańcza
leżące w zachodnim zakątku Suwalskiego Parku Krajobrazowego, jest najgłębszym jeziorem w Polsce, a także jednym z najgłębszych w Europie (108,5 m). Brzegi jeziora otacza wysoka i stroma skarpa. Dno jeziora charakteryzuje się stromymi stokami. Pełno tu rowów, dołów, górek i stromych wąwozów. Ze względu na unikalny charakter jeziora w 1963 roku utworzono tu rezerwat wodno-krajobrazowy “Jezioro Hańcza”.
Wigierski Park Narodowy,
o powierzchni 15.086 ha, utworzony w 1989 r. Lasy stanowią 61% powierzchni parku, wody-19% i użytki rolne-15%. Ochroną ścisłą objęto 623,2 ha. (4% pow. parku). Na terenie parku istnieje 14 rezerwatów przyrody oraz liczne wyznaczone szlaki turystyczne. Spośród zbiorników wodnych znajdujących się na terenie WPN – szczególną rolę pełni jezioro Wigry (chronione prawem międzynarodowym pod patronatem UNESCO), które zaliczane jest do najpiękniejszych polskich jezior. Głębokość (73 m), długość linii brzegowej (72 km.), fantazyjny kręty kształy (ok. 18 km. dł. i 3.5 km. szer.) – sprawiają, iż jest to akwen wyjątkowy, podziwiany przez fotografów, malarzy, ceniony przez wędkarzy, żeglarzy i naukowców. Wokół Wigier leżą 42 jeziora, jeziorka i “sucharki”. Przez park przepływa Czarna Hańcza – jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych w Polsce. Majestatu królewskim Wigrom dodaje XVIII-wieczny barokowy zespół pokamedulski wznoszący się na wzgórzu rozległego półwyspu. Wigierski Park Narodowy przyciąga turystów krajowych i zagranicznych swoimi urokliwymi jeziorami i rzekami oraz bogactwem świata roślin i zwierząt. Szlaki piesze i rowerowe przebiegające przez Park, stają się coraz bardziej popularne. Rozległa sieć tych szlaków udostępnia rowerzystom drogi Parku, po których mogą się bezpiecznie poruszać, rozkoszując się pięknem otaczającej przyrody.
Klasztor Kamedułów
Cennym obiektem zabytkowym jest zespół poklasztorny Kamedułów, który powstał w XVII wieku w miejscu królewskiego, myśliwskiego dworku. Wcześniej istniała tu osada Wigran. Obecnie w odbudowanych i odnowionych po zniszczeniach wojennych obiektach poklasztornych mieści się Dom Pracy Twórczej Ministerstwa Kultury i Sztuki, a także muzeum pobytu Papieża Jana Pawła II na Wigrach. Klasztor Kamedułów jest pięknie położony na półwyspie, u jego podnóża znajduje się ogród z licznymi drewnianymi figurami i krzyżami.
Serdecznie zapraszamy!
Zarejestruj się teraz! Prześlemy Ci najlepsze oferty na podróż.